Blíží se zápis do taneční sezóny 2017/2018 17.8.2017

Blíží se nám začátek dalšího školního roku a tím i možnost stát se členem taneční skupiny JUST US. Rezervovat své místo si můžete na tomto webu v sekci rezervace kurzu nebo můžete dorazit přímo na zápis do jednotlivých poboček. Pokud tedy máte zájem o kurzy v naší skupině, není nic jednoduššího než si zarezervovat své místo a můžete být členy JUST US.

Pro letošní rok nabízíme kurzy street dance pro věkové kategorie děti (6-10 let), junioři (10-15 let), dospělí (15-30 let) a rodiče (30 a více let). Vybrat si u nás může skutečně každý. V případě rezervace Vám pozvánka na zápis přijde elektronicky do Vaší e-mailové schránky. Pokud se rozhodnete dorazit přímo na zápis, na místě Vám poradíme s výběrem správného kurzu a předáme veškeré informace o průběhu kurzu a celé taneční sezóny. Zapsat se přímo na místě můžete výběrem konkrétního kurzu z rozvrhu skupiny.

Blíží se nábory do druhého pololetí 26.1.2015

Jako by to bylo před pár dny, kdy začala nová taneční sezona, no a rázem tu máme přelom pololetí. Pro JUST US to znamená především taneční přírůstky v podobě nových členů a po náborových týdnech také postupnou přípravu na první soutěže. Dnešním tématem ale budou již zmíněné nábory, které se týkají všech šesti našich poboček. Zápis nových členů vypukne první únorový týden a přehoupne se postupně až do toho druhého. Podrobné časy a data jsou k dispozici zde nebo na obrázku nad touto novinkou. Pokud tedy máte zájem o tancování v naší skupině, není nic jednoduššího než si vybrat termín, který vám nejvíce vyhovuje, a můžete být členy JUST US.

Tato nabídka se přitom nyní zaměřuje i na nový okruh zájemců, a to na rodiče. O čem je řeč? V olomoucké pobočce se během prvního pololetí pomalu „rozjelo“ tancování pro rodiče, což nás inspirovalo k rozšíření současného počtu talentovaných tanečníků (či spíše tanečnic) v naší seniorské kategorii. Mimochodem, i pro ně se konají soutěže včetně mistrovství ČR, takže kdo ví, třeba se v druhé polovině sezony nebudou houpat na krku placky pouze našim mladším tanečníkům

Na závěr se sluší ve stručnosti připomenout průběh náborů (či zápisu, chcete-li). Nejprve se představí složka či složky dané pobočky v čele s lektory, na přetřes samozřejmě přijde povídání o trénincích, soutěžích a podobně. Na náborech budou kromě lektorů přítomni také naši stávající tanečníci, kteří předvedou malou názornou ukázku toho, co se naučili (nejen) za první pololetí. Ve zbytku zápisu nabídneme i krátkou taneční lekci, kde uchazeči budou moci poznat, jak takový obyčejný trénink vypadá. A kdo chce, bude si jej moct vyzkoušet i na vlastní kůži.

Všichni zájemci si domů odnesou také přihlášku, ve které si budou moci vše podrobně prostudovat. Každému přitom necháme týden na rozmyšlenou, kdy bude moci chodit nezávazně a bezplatně na naše tréninky (vyzkouší si tedy 2 lekce zdarma) a až poté může podat závaznou přihlášku. Nikoho zkrátka do ničeho nenutíme, ovšem na všechny nové členy se již teď těšíme!

3, 2, 1 … teď! Nová taneční sezona JUST US startuje 8.9.2014

Letní prázdniny utekly jako voda, minulý týden se o své slovo opět přihlásila školní docházka a dnešním dnem startuje pro taneční skupinu JUST US nová sezona. Velká část našich tanečníků se na ni důkladně připravovala na soustředění Dance Madness v Kunčicích pod Ondřejníkem pod vedením špičkových českých lektorů. Jak celá akce vypadala, se můžete přesvědčit na naší domovské stránce, kde je ke zhlédnutí krátký sestřih, nebo přímo na YouTube.

Mnohem aktuálnější je však dění okolo JUST US v těchto dnech. Už z velkého banneru na domovské stránce jste si jistě všimli, že ode dneška probíhají v našich pobočkách nábory. Ty fungují opět spíše formou zápisu, kdy bude především novým zájemcům o tancování v naší skupině představena pobočka v daném městě. Kromě toho se zájemci dozví spoustu dalších informací a bude jen na nich, zda svůj taneční život budou směřovat v příštích měsících pod značkou JUST US.

Nyní si ještě projdeme zásadní novinky pro letošní rok, kterých rozhodně není málo. Začneme lektory, jejichž řady se rozrostly o nové tváře. Tou první je Barča Šikulová, v minulé sezoně jedna z tahounek opavské pobočky, která to dotáhla až na celorepublikové kolo Taneční skupiny roku. Věnovat se přitom bude letos především Opavě. Další novou lektorskou tváří je Denča Jurajdová, kterou máme velmi dobře spojenou z minulé sezony s hlavní olomouckou složkou. Denča podobně jako Barča ve své složce zůstává, kromě toho bude mít ovšem na starosti tréninky nižších výkonnostních složek.

Olomouci se budeme věnovat ještě chvíli, další novou tamní lektorkou je Adélka Šebestová, která bude mít letos nově pod značkou JUST US na starosti cheerleading, což je disciplína podobná mažoretkám. Další horkou novinkou v olomoucké pobočce je také dance aerobik, který povede Barča Jakešová, a v neposlední řadě také lekce street dance a pohybových cvičení pro nejmenší děti, jež bude mít pod svým vedením primárně Evka Ornová.

Tento poměrně tučný výčet novinek v olomoucké pobočce by nebyl možný bez … té vlastně úplně největší novinky, a to vlastního tanečního studia kousek od samotného centra Olomouce. Studio se nachází na Stupkové 18, má vlastní klimatizaci, je vytápěné, nechybí v něm malá kuchyňka a samozřejmě ani šatny a sociální zařízení. A jak vypadá? Podívejte se sami na fotku pod článkem. Anebo přijďte ode dneška do čtvrtka na nábor a pokochejte se sami na vlastní oči . Budeme se na Vás nejen v Olomouci, ale i v dalších našich pobočkách moc těšit!

První sezóna JUST US je u konce. Další už ale klepe na dveře ... 25.6.2014

Říká se, že když něco končí, zároveň něco nového začíná. U máločeho to platí tak dobře jako u závěru této taneční sezóny, jež byla slavnostně ukončena závěrečnou show, která se konala o uplynulém víkendu ve Slatinicích. Představily se zde všechny naše pobočky a před očima několika desítek rodičů předvedly strhující show, která byla oceněna nejedním bouřlivým potleskem. Po celé odpoledne zkrátka panovala až elektrizující atmosféra, která všechny přítomné pohltila. Zakončení prvního roku JUST US se tak vyvedlo na jedničku s hvězdičkou a bylo nejlepší pozvánkou na to, co se v naší skupině bude dít v následujících měsících. Ještě než je však alespoň zlehka nakousneme, musíme se zmínit o jednom zásadním restu, a to účasti zlínské hlavní složky na Beat Streetu. Zlíňačky se sice do finále neprobojovaly, ovšem samotný fakt, že se dokázaly druhý rok po sobě dostat až na Mistrovství České republiky, je obrovským úspěchem.

Když jsme zmiňovali začátek něčeho nového, měli jsme tím na mysli samozřejmě start příprav na sezónu následující. V září si toho rozhodně povíme více, nyní můžeme říci, že největších změn se dočkají tanečníci v Olomouci, a to v podobě vlastního studia. Přípravy na další taneční kolotoč, který se opět spustí devátý kalendářní měsíc, jsou zkrátka už nyní v plném proudu, neboť všichni víme, že letní prázdniny vždy utečou jako voda.

A právě o prázdninách se bude konat jediná, zato ale více než vydatná příprava na novou sezónu. Řeč je samozřejmě o tanečním soustředění naší skupiny, které nese název Dance Madness a které se bude na začátku srpna konat v Kunčicích pod Ondřejníkem. Základní ucelené informace k soustředění jsou k dispozici zde na stránkách a věříme, že nemá cenu je zde znovu opakovat. Rozhodně bychom ale rádi zdůraznili, že právě letní soustředění je unikátní možností, jak se mohou tanečníci ze všech našich poboček, které jsou „rozlezlé“ po celé Moravě s Slezsku, sejít na jednom místě, lépe se poznat a především se společně co nejvíce tanečně vzdělat. Díky týmu TOP lektorů z celé ČR věříme, že se účastníci soustředění mohou za pouhých 8 dní tanečně posunout o podobný kus jako za celé jedno pololetí.

Na všechny přihlášené se už teď za celý tým (nejen našich) lektorů těšíme a věříme, že pro ně bude Dance Madness co největším přínosem pro dny budoucí, tedy hlavně další sezónu, která bude snad ještě vydařenější než ta právě skončená. My na ni budeme vzpomínat pouze v dobrém, neboť na první rok existence JUST US byla až nebývale úspěšná. Proto se na závěr sluší jediné – poděkovat. Lektorům za skvělou práci, rodičům za podporu a vůbec každému, kdo se přičinil o to, že značka JUST US stoupala vzhůru. To největší poděkování však patří Vám, našim tanečníkům. Neboť jste to byli právě a jen vy, kdo na tanečním parketu prodával svůj um a naplno reprezentoval naše jméno. Proto ještě jednou děkujeme a v srpnu, případně v září se těšíme opět na viděnou!

JUST US Opava urvala 8. místo na Taneční skupině roku! 30.5.2014

Titulek dnešní aktuality hovoří poměrně jasně. Máme totiž za sebou celorepublikové finále Taneční skupiny roku, kam se – jak známo – probojovala hlavní opavská složka JUST US. Svěřenci Denyho a Peti se však rozhodně nejeli pouze zúčastnit, jejich choreografie s názvem Danger to totiž nakonec dotáhla na osmé místo, což je vzhledem k největší možné konkurenci obrovský úspěch. Opaváci navíc za sebou – nejen v celorepublikovém kole – nechali skupiny, které existují i přes deset let. Proto si tohoto umístění vážíme o to více.

Jedním dechem musíme zmínit i úspěchy, které zaznamenaly naše složky v Přerově. Na soutěži Dance Evolution v kategorii street dance junioři obsadila vynikající 2. místo zlínská B složka, pátou pozici poté vybojovala slatinická pobočka. Ve stejné kategorii startovaly i složky Opava B a Olomouc B a C, přičemž pro velkou část z nich to byla jedna z prvních soutěží v jejich mnohdy teprve začínající taneční kariéře. A to včetně již zmíněného stříbrného Zlína. Svého zástupce jsme měli i v kategorii street dance dospělí, kde ostravská pobočka vyválčila 9. pozici. Všem tedy gratulujeme úspěchům a doufáme, že v příští sezoně bude předních umístění ještě mnohem více.

Ještě než bychom ale začali mluvit o příštím tanečním roce, musíme nejprve říci, jak bude zakončena sezona letošní. Na programu bude velká taneční exhibice, která se bude konat 22. června po 13. hodině v sokolovně ve Slatinicích a která kromě sezony zakončí také dvoudenní taneční workshop. Během zhruba dvouhodinové show se představí všechny pobočky JUST US, a to především pro Vás – zástupce široké veřejnosti, ať už z řad rodinných příslušníků nebo kamarádů našich tanečních svěřenců. Kromě toho, že si užijete zábavné odpoledne, budete mít především možnost vidět, co se členové všech našich složek za uplynulých zhruba 9 měsíců naučili a jak se posunuli tanečně kupředu. Jste tedy VŠICHNI srdečně zváni.

Naši tanečníci postoupili na republikové mistrovství... hned třikrát! 4.5.2014

Od poslední aktuality uběhly téměř tři týdny, za které se toho stihlo u poboček JUST US udát až až. Veškeré dění si tedy pěkně v kostce shrneme, největšímu úspěchu naznačenému už v názvu článku se ale budeme věnovat trošku později. Když to totiž vezmeme zase pěkně chronologicky, musíme nejprve vypíchnout battlové úspěchy našich olomouckých zástupců. V polovině dubna se totiž konalo osmé vydání Battle in the house, kde zazářily především Verča Špačková a Kačka Jakešová, když ovládly Vogue a rozebraly si první a druhé místo. Verča pak navíc slavila úspěch i se Sabrinkou Wiedermannovou, jejich dvojička si totiž podmanila Experimental battle.

Poslední dva víkendy byly pak především ve znamení mistrovství Moravy. Toho pod záštitou CDO se zúčastnily celkem 4 naše složky, a to Brno, Olomouc, Opava a Zlín. V nabité konkurenci se soutěžilo o pouhých 6 míst, které zajišťovaly postup na republikové mistrovství. Pobočky JUST US byly úspěšné z padesáti procent, když se do sexteta šťastlivců podařilo proniknout Brnu a Zlínu. Obě složky narazily na přední moravské skupiny, naše holky ze Zlína pak za sebou nechaly rovných 12 formací, míří k nim tedy obrovská gratulace a samozřejmě naše přání, aby se jim na Beat Streetu dařilo podobně skvěle.

Ačkoliv se olomoucké soutěžní složce do republikového kola proklouznout nepodařilo, alespoň její část si pod krycím názvem Chillin' Crew spravila chuť o tomto víkendu. V soutěži O Jablonskou tanečnici se jim v jejich nabité kategorii podařilo ukořistit s vlastní formací nesoucí název Play at Your Own Risk vynikající 3. místo. Nebyli to však pouze Olomoučáci, kdo si z Jablonné odvezl cenné medailové umístění. Zlínská „áčka“ se mohou ze své kategorie pyšnit stříbrem, jejich souputníci ze začátečnické složky pak dosáhly na bronz. Stejným způsobem se pak dařilo části ostravské hlavní složky, která tedy taktéž skončila ve své kategorii na třetím místě.

Druhá část této složky pak bojovala ze všech sil v moravském kole Taneční skupiny roku, a ačkoliv se do pětice postupujících na republiku neprobojovala, ve svém prvním soutěžním roce se rozhodně neztratila a ukázala obrovský příslib do budoucna. Prapor JUST US ještě lépe držela opavská složka, která se na moravském mistrovství TSR probojovala až na bednu a obsadila famózní třetí místo. Opaváci si tak nejen spravili chuť po moravském kole CDO, ale hlavně ukázali, že mohou směle konkurovat těm nejlepším tanečním skupinám v republice. Ostatně ve videu pod článkem se o tom můžete přesvědčit sami. Všem našim složkám a jednotlivcům, kteří jméno JUST US úspěšně reprezentovali v minulých (tý)dnech děkujeme a především... gratulujeme k úspěchům!!Další soutěžní zlato se blyští v naší vitríně 15.4.2014

Soutěžní sezóna se pomalu dostává do poloviny, i proto si nyní zrekapitulujeme další úspěchy našich složek.Vezmeme to tentokrát chronologicky, a to od regionálních kol Taneční skupiny roku. Zde se nejprve představila olomoucká složka, a to v kole určeném pro Jihomoravský kraj, které se konalo ve Zlíně. V maximální možné konkurenci obsadili naši svěřeneci sedmé místo, což samozřejmě můžeme brát jako šťastné umístění, nejen proto, že si zajistili postup do moravského kola. Olomoučáci však samozřejmě míří ještě výše, o čemž se všechny pokusí přesvědčit už poslední dubnový víkend na Mistrovství Moravy CDO.

Tuto sobotu se pak konalo regionální kolo Taneční skupiny roku určené Moravskoslezskému kraji, a to v Havířově. Zde jsme měli hned dvojnásobné zastoupení, když naše barvy hájila ostravská a opavská složka. Obě formace na sebe narazily ve stejné kategorii a vedly si více než dobře. Pro ostravskou pobočku to byla vůbec první soutěž podobného kalibru za celou dobu její existence a hned z toho káplo 4. místo. Nutno dodat, že od bedny dělil Denyho a Petiny svěřence opravdu malinký kousíček. Snad se potřebné štěstíčko na Ostravu přikloní v dalším kole, kam postoupila. Obrovskou radost nám každopádně udělala opavská pobočka, která celou kategorii se svou choreografií Danger jasně ovládla, když ji všech pět porotců zařadilo na první místo. Po úspěchu na regionu CDO tak Opaváci opanovali další soutěž a my s nimi v dalších měsících spojujeme jen ty nejvyšší očekvání.

Zmínit se musíme i o taneční soutěži v Otrokovicích, kterou pořádalo sdružení Děti fitness aneb sportem proti drogám a které se zúčastnila naše zlínská složka začátečníků. V kategorii Hobby dospělí byli ze všech účastníků naši svěřenci nejmladší, navíc se jednalo o jejich vůbec první soutěžní zkušenost. Nedali to na sobě však příliš znát a především obsadili vynikající 4. místo. Premiéra to z jejich strany byla zkrátka znamenitá a my věříme, že další úspěchy na sebe nenechají dlouho čekat. Pod článkem se můžete podívat právě na fotku Zlíňáků...teda hlavně Zlíňaček :))Premiérový víkend to na CDO zacinkalo hned dvakrát 17.3.2014

První ostrá soutěžní zkouška je za námi a my můžeme říci, že úspěšně. Naši tanečníci byli totiž na prvních dvou regionálních kolech CDO jak pořádně vidět, tak slyšet. A hned ve dvou případech si také odnesli cenné kovy a spolu s tím velký příslib na Mistrovství Moravy, které se uskuteční za pár týdnů. Všemu přihlížel i Míša Líčka, který se díky své justus-supermanské plášťence tituloval do role zatím neoficiálního maskota skupiny.Nejvíce úspěšné smetany slízla opavská pobočka, která pod vedením Denyho a Peti urvala v nedělním moravskoslezském regionálním kole v kategorii Street dance – Národní II. liga zlaté medaile. Choreografie s názvem Danger kategorii poměrně jasně opanovala, když ji čtyři z pěti porotců zařadili na první místo. Druhou medaili, tentokráte bronzovou, získala o den dříve ve stejné kategorii olomoucká soutěžní složka. Svěřenci Hanči a Fildy ukázali v našlapané konkurenci regionálního kola pro Olomoucký a Zlínský kraj, že se s nimi a jejich choreografií Our Choice na moravském mistrovství musí také naplno počítat.

Na olomouckém a zlínském regionu se představila i prostějovská a hlavní zlínská složka, obě přitom jen těsně nedosáhly na medailová umístění. V kategorii Chrt street – Zemská III. liga skončily prostějovské svěřenkyně Alenky a Kuby s choreografií Restless Moves na 4. místě. Hned za nimi se pak umístila zlínská složka pod vedením Alenky, Domči a Valči. Jejich letošní choreografie nese název Second Base. A ačkoliv to Prostějovu a Zlínu na medaili nevyšlo, postup na Mistrovství Moravy mohou obě pobočky slavit také... a hlavně v dubnu mohou všem ukázat, že rozhodně neřekly poslední slovo. Třeba to tedy zacinká právě tam.

Kolotoč regionálních kol CDO však rozhodně nekončí, už tento víkend se totiž v brněnském Bobycentru uskuteční kolo pro Brno a Jihomoravský kraj. V nejprestižnější kategorii Mistrovské extraligy a také v nadupané konkurenci se představí naše elitní brněnská složka. A my věříme, že se do soutěžní sezony uvede v tom nejlepším možném světle.Část olomouckých „Áček“ se vzdělávala v Uničově 28.2.2014

Hned devět členů elitní olomoucké složky se o uplynulém víkendu zúčastnilo tanečního workshopu v Uničově, který proběhl v rámci projektu WS Tour 2014. Ten pořádají a vedou elitní tuzemští tanečníci Wahe Akopjan a JK Sanchez. Devítka členů JUST US, konkrétně (v abecedním pořadí) Kristýna Holly, Kačka Jakešová, Denča Jurajdová, Jíťa Kalasová, Klér Koleňáková, Eliška Opravilová, Peťa Ptáček, Verča Špačková a Sabrina Wiedermannová absolvovala od pátku do neděle celkem deset tanečních lekcí a tři semináře, které se věnovaly historii tance, hudbě nebo DJ-ingu.

V sobotu na akci zavítaly i zlínské lektorky Alča s Vali, a aby těch perliček nebylo málo, tak Eliška Opravilová si od Waheho vysloužila přezdívku Bounce Lady. Všech našich devět zúčastněných po absolvování kurzu obdrželo certifikát (viz fotka), hlavně ale věří, že všechny své nabyté vědomosti a schopnosti naplno uplatní na první soutěži, krajském kole CDO, které se koná už 15. března.

Nábory na jarní část sezóny jsou za dveřmi. Jak probíhají? 27.1.2014

Mluvíme o nich prakticky od konce letošního roku, nejen proto, že věříme, že můžou JUST US pozvednout na vyšší úroveň. Řeč je samozřejmě o náborech pro jarní část sezóny, o kterých si dnes povíme něco víc. Přesněji je Vám – novým zájemcům o tancování v JUST US – představíme a popíšeme jejich průběh, abyste sami věděli, že se není čeho bát. Ještě než se k tomu dostaneme, tak se sluší nejprve připomenout termíny. Vše bude s výjimkou ostravské pobočky probíhat druhý únorový týden, jak můžete vidět na tomto plakátu nebo se dočíst na facebookové události. Pokud se podíváte důkladně na jednotlivé dny v týdnu a časy, zjistíte, že nábory se kryjí s tréninky elitních složek v pobočkách jednotlivých měst (čestnou výjimkou je středeční nábor ve Zlíně, který kopíruje čas lekce B složky). Za chvíli hned osvětlíme, proč tomu tak je.

Pokud se řekne slovo „nábor“, kde komu se může vybavit, že během něj bude muset předvést ostatním své taneční schopnosti. Právě kvůli tomu se někteří mohou bát na nábor přijít, protože se objeví v cizím prostředí a mají za to, že se hned budou muset před ostatními ukázat. Proto bychom rádi zdůraznili, že v případě JUST US tomu tak opravdu NENÍ. Všichni noví uchazeči, kteří k nám přijdou, spíše na náborech pozorují, co všechno je čeká, pokud se s námi rozhodnou tancovat. A i když není průběh náborů ve všech pobočkách úplně identický, kostra je více méně stejná. Tak tedy…

Jako první se představí naše stávající složka či složky v čele s jejich lektory. Dozvíte se tedy, jaké jsou naše cíle, jak dlouho a kde všude působíme, jak probíhají hodiny, kam se chystáme… a pokud byste náhodou všechny informace nestihli vstřebat, dostanete je od nás i vytištěné na papíře spolu s přihláškou, abyste si vše mohli prostudovat v klidu doma. Tím to ovšem nekončí – a právě zde se dostáváme k důvodu, proč se časy náboru kryjí s tréninky našich složek. Na náborech budou totiž přítomni i naši stávající tanečníci (zkrátka jako by byl normálně trénink) a předvedou Vám názornou ukázku toho, co vše se naučili za první pololetí. Jedna kratší vazba podle nás zkrátka vydá za hromadu slov a navíc všem zájemcům lépe ukáže, co je asi může v následujících měsících čekat.

Ani tímto ovšem nekončíme. Sami totiž dobře víme, že představení naší skupiny a zmínění všech náležitostí nezabere hodinu (nebo rovnou hodinku a půl), proto je zbylý čas náboru vyplněný krátkou taneční lekcí, kde si vše můžete dobrovolně vyzkoušet na vlastní kůži. Rozhodně se ale není čeho bát, lektoři si s Vámi a stávajícími tanečníky zkusí krátkou, jednoduchou a zábavnou vazbu, kterou zvládne prakticky každý. Proto není na škodu vzít si na nábor i převlečení

Poslední důležitou věcí, kterou musíme zmínit, je, že jsme si dobře vědomi toho, že ne každý se hned rozhodne, zda svou taneční kariéru spojí právě s JUST US. Proto Vám všem – nováčkům, kteří přijdou na nábor – nabízíme, že můžete v dalších dvou týdnech chodit naše tréninky zdarma (a vyzkoušet si tedy ve většině případů celkem 4 lekce), a až teprve poté můžete podat našim lektorům závaznou přihlášku. Nikoho zkrátka do ničeho nenutíme a necháváme všem co nejvíce prostoru na rozhodnutí. Právě v této „zkušební“ době také naši lektoři pozorují dovednosti všech nováčků a můžou se rozhodnout je na základě toho také poté přeřadit do vyšší složky.

Jak tedy sami vidíte, není se čeho bát. Pokud tancování v JUST US zvažujete, rozhodně se na jeden z našich náborů zastavte. Sami na vlastní oči uvidíte, že kromě nových tanečních zkušeností poznáte také skvělé lektory nebo výbornou partu lidí. A ti Vám ukážou, že spojit svůj život s námi za to opravdu stojí.

Vstupujeme do nového roku a kolotoče vystoupení 13.1.2014

Ještě než se vrhneme na první aktualitu s datem 2014, tak dovolte, abychom Vás, všechny členy JUST US, co nejsrdečněji přivítali v novém roce, který – jak jsme již dříve avizovali – bude nejen pro nás, ale také pro Vás plný výzev. Doufáme tedy, že Vám u štědrovečerní večeře nezůstala kost v krku, že jste pod stromkem našli vše, co jste si přáli, a také že jste patřičně oslavili příchod nového roku. Ostatně například Míša Chmelař nezapomněl ani na Silvestra nahodit na svou hruď a hlavu ty správné barvy, jak jste se mohli přesvědčit na našem Facebooku.

Rok 2013 je každopádně minulostí, s tím novým navíc do života tanečníků začínají pomalu promlouvat i různá vystoupení. A ještě než dojde na samotné soutěže, budou se moci některé naše složky ve veřejném vystupování trošku oťukat. Plesová sezóna je totiž v plném proudu, což na vlastní kůži okusily už v prosinci zlínské lektorky na plese Gymnázia Lesní čtvrť. Ještě předtím si pak jejich svěřenci – tedy hlavní i dětská složka – odbyli vystoupení v sokolovně v Prštném na tamní mikulášské besídce. Zatím poslední složkou, která už má první vystoupení v sezoně za sebou, je pak Olomouc B, která se představila 11. ledna na stužkovacím plese Střední školy Štursova.

Teď už budeme hledět pouze do budoucnosti a rovnou můžeme plynule navázat druhou olomouckou složkou, a to tou elitní, na níž čekají do konce března hned čtyři plesová vystoupení. To první se uskuteční poměrně brzy – 24. ledna na maturitním plese Střední školy polygrafické. Další potom budou následovat 14. února (maturitní ples Střední školy sociální péče a služeb v Zábřehu), 7. března (ples Slovanského gymnázia Olomouc) a 21. března (ples Fakultní základní školy Olomouc).

Další elitní složka, tentokrát ta opavská bude vystupovat už tuto sobotu, tedy 18. ledna, a to u příležitosti 60. výročí SVČ Opava, kde má své tréninky. O den později ji poté bude následovat i opavská přípravka na tamním dětském karnevalu. U karnevalů ovšem ještě na chvíli zůstaneme, na této akci v Lutíně totiž vystoupí 15. února i slatinická složka. Zmínit samozřejmě musíme i složku z Prostějova, která svůj um předvede 7. února na plese Střední odborné školy podnikání a obchodu. Všem tedy přejeme hodně zdaru a doufáme, že díky těmto vystoupením získají co nejvíce zkušeností!

Veselé Vánoce a pěkný zbytek roku přeje celý tým JUST US! 24.12.2013

Kapr, stromek, dárky nebo Popelka. Pro mnohé z nás typický program na Štědrý den. My jsme se však rozhodli Vám toto dnešní významné datum trochu zpestřit, a to hromadou fotek z našich poboček, které už s tričky JUST US absolvovaly před pár dny focení. Olomouc a Slatinice pak navštívila přímo naše spřízněná profesionální fotografka Bobina, proto velkou část fotek najdete na její stránce na Facebooku. Část alb je potom k nalezení i na profilu JUST US. Tak vesele koukejte, lajkujte, komentujte a šiřte fotky dál.

Tím hlavním poselstvím dnešní (a letos celkově poslední) aktuality je však přání příjemného prožití vánočních svátků a také úspěšný vstup do roku 2014. Ten nejen pro mnohé z Vás, ale také z našeho týmu lektorů a spolupracovníků skupiny bude dost možná zlomový. Čekají nás samozřejmě soutěže, letní soustředění nebo už za pár (tý)dnů nábory do jarní části taneční sezony, kromě toho se ale chystá velké množství novinek, ať už zde na stránkách nebo přímo ve skupině, které nás všechny jistě posunou kvalitativně ještě výš.

Zkrátka a dobře...
Krásné Vánoce, klidné svátky, pěkný konec roku a úspěšný vstup do toho nového přeje celý tým taneční skupiny JUST US! Rok 2014 patří NÁM!!!

Souhrn podzimní battlové sezóny 18.12.2013

Působení v taneční skupině není jen docházka na tréninky, nacvičování techniky nebo vazeb. Je to vlastně jen polovina celého života tanečníka, tu druhou totiž tvoří příležitosti, kde může své schopnosti naplno prodat. A ačkoliv je druhá část sezóny vyhrazená všemožným soutěžím teprve před námi, někteří členové JUST US a i samotní lektoři už mají za sebou úspěchy z podzimních battlů. Ostatně jak takový battle funguje, jste si mohli vyzkoušet i na listopadovém tanečním workshopu ve Slatinicích.

Můžeme začít pěkně chronologicky, už v září se početné zastoupení z naší skupiny vypravilo na 14. vydání populárního Queens Style Zone, jmenovitě Deny, Domča, Hanča, Denča Jurajdová, Eliška Opravilová (obě Olomouc), Barča Šikulová a Pája Šnajdrová (obě Opava). Největšího úspěchu zde dosáhla v Domča v dancehallu, která se probojovala až do finále. Jen kousek za ní zaostaly Hanča s Denčou, které se obě dostaly do čtvrtfinále. Denči se dařilo i ve dvojičce s Denym v kategorii hip hop a house, neboť se jim v natřískané konkurenci podařilo postoupit do samotného battlu.

Jen o pár dní se v Olomouci konal Wine Up dancehall battle. Tam zaznamenal největší úspěch Deny, když skončil v dancehallu kluků na vynikajícím druhém místě. Kromě toho měl i početnou podporu ze skupiny, akce se totiž zúčastnila opět Hanča, Domča a Denča, kromě nich přijely ukázat svůj dancehallový um ještě Alča a Verča Špačková (Olomouc). V nabušené konkurenci dívek si nejlíp vedla Hanča, která došla až do čtvrtfinále. Jen o jedno kolo zpět pak skončily Denča s Domčou.

Jako poslední můžeme zmínit Subform Bounce It! Battle ve Zlíně, který se konal koncem listopadu. Z lektorů se ho zúčastnili Domča, Vali, Deny, Alča a Peťa, velké zastoupení měla i olomoucká elitní složka, a to díky Denči Jurajdové, Verči Špačkové, Klér Koleňákové, Holly, Elišce Opravilové a Peťovi Ptáčkovi. Pokud bychom měli začít dancehallem, v tom se nejvíce dařilo Denči, která to dotáhla až do semifinále. Čvrtfinálový úspěch zaznamenal Verča Špačková, o kolo dříve pak svou pouť battlem ukončila i Domča. V kategorii hip hopových dvojiček se pak nejdál dostaly Domča s Denčou a také Vali a Deny. Obě dua to dotáhla až do čtvrtfinále, stejně jako Peťa Ptáček. Jen o kolo dříve pak skončili Verča s Klér a také Holly s Eliškou.

Jak tedy sami vidíte, účast na battlu nemusí být jen záležitostí lektorů, všechno vždy záleží na Vás. Rozhodně se tedy nemusíte jít bát si něco podobného také vyzkoušet (ostatně proto jsme také battly uspořádaly na workshopu) – jednak naberete velmi cenné taneční zkušenosti, ať už skončíte jakkoliv a hlavně budete mít zaručeno, že Vás ostatní členové JUST US maximálně podpoří. Ostatně výše zmínění vás o tom rádi přesvědčí sami.

Jako malou ochutnávku jsme pro Vás vybrali jeden z Denyho battlů na Wine Up

Taneční workshop ve Slatinicích? Kdo nebyl, prohloupil 3.12.2013

Tanec, party, zábava. Takhle jednoduše by se dal charakterizovat uplynulý taneční workshop pod záštitou Tapaza o. s., který se konal tento víkend ve Slatinicích a kam se sjela téměř stovka členů JUST US ze všech poboček. Nechyběli ani všichni naši současní lektoři, které doplnili externisté Klesňa a Dedík a také úplný nováček Kalo. A zatímco někteří nejvíce vychvalovali právě člena brněnského Fénixu, jiní pěli ódy na Verču a třeba členové ostravské pobočky se nejvíce těšili na Denyho. Zkrátka sto lidí, sto různých chutí, takže z celkem osmi tanečních lekcí různých stylů si vybrali i ti nejnáročnější.

Oba večery byly samozřejmě zasvěcené tanci, ten páteční se nesl v rytmu pořádné taneční párty, na které nechyběly jamy nebo výborná show od našich lektorů a spřízněných táborových vedoucích z Agentury TAPAZA. Večer číslo dvě hrály hlavní roli taneční battly hned v několika stylech, kde tanečníci s JUST US zanechali silnou stopu. Zdatně jim však sekundovali i další účastníci, kteří tančí ve skupinách po celé republice a také kluci, kteří si svou show při dancehallovém battlu vysloužili opakovaný potlesk vestoje.

Uplynulý víkend se zkrátka vydařil, o čemž se můžete přesvědčit i z početné fotogalerie na facebooku. Do měsíce bude také na světě video, které celý víkendový workshop ukáže pěkně ve zkratce a hlavně v pohybu. Vzhledem k tomu, že se akce nadmíru vydařila a mezi účastníky měla vynikající ohlas, už se chystá další workshop. Opět ve Slatinicích, opět s našimi lektory, jen tentokrát ne o adventním víkendu, ale o tom velikonočním. V dubnu se tedy nejen na Vás opět těšíme